Deskošova tvroba

Deskoš vytváří obsah na YouTube, překládá pravidla ke hrám, vkládá obsah na Zatrolené hry, BoardGameGeek atd.

YouTube videa

Překlady pravidel

Bullenparty

Další z karetních her Wolfganga Kramera, která u nás nevyšla přeložená, ale dá se sehnat.

Ostrov: Delfíni a kostky nestvůr

Jedno z rozšíření pro hru Ostrov, které do hry přináší delfíny pomocníky a mění pravidla pro pohyb nestvůr.

Automobilový závod

Vzpomínáte na Automobilový závod? Hra mého mládí, kterou jsme hráli s rodiči. Zadal jsem ji na BoardGameGeek, aby o tuto retro perlu nebyl nikdo ochuzen. Návod dávám k dospozici zde. Za poskytnutí fotografií i návodu mnohokrát děkuji Jiřímu Máčalovi.

Privatizace

Vtipná párty hra Privatizace od Ivana Mládka je pro 2 až 8 hráčů. Házíte v ní kostkou a ve svém kruhu zaměstnání vyděláváte (či lehce ztrácíte) peníze. Když si dost našetříte, vydáte se do vnitřního (aukčního) kruhu investovat. Tam však určitě nebudete sami. Vydají se s vámi další hráči s vidinou zisku, protože nechtějí, aby jim ujel vlak.

Na středu některý ze šťastlivců šlápne na počíko Aukce, určí počáteční cenu a dražba započne. Hráči ze středu se přeplácí, vyhrává nejvyšší nabídka. Do chvíle finálního zaplacení výherce neví, co vydražil. Může se tak stát, že bude překvapen příjemně, ale i naopak. Pokud výherci zbyly peníze, může se dál pohybovat v aukčním kruhu, ale platí za účast v aukci podle počtu svých podniků. Jinak se vrací ke svému výdělku. Získaný podnik mu přináší zisk, ale také vyšší sazbu daní, takže lze přijít o peníze a být nucen podnik znovu prodat, případně až k bankrotu, kdy hráč začíná “s čistým štítem”. Po druhém bankrotu je eliminován ze hry.

Během hry se může stát, že dojdou peníze v banku. Pak se vyhlásí devalvace, kdy hráči přijdou o polovinu svých úspořených peněz, podniků se devalvace nedotkne. Na začátku hry se hráči domluví, na kolik devalvací hrají, takže je to i prvek, který ukončuje hru. Poté se spočte hodnota podniků a peněz všech hráčů, nejbohatší vyhrává.