Hry na zájmový program

Chcete si zahrát či odzkoušet naše deskovky na táboře, soustředění atp.? Potřebujete zálohu pro případ špatného počasí? Stačí se ozvat, nějak se dohodneme, hry dovezeme, připravíme, vysvětlíme, děti ať si šťastně hrají.

Co potřebuji vědět?

Věk účastníků

Jak jistě víte, hry mají definovaný věk, od kterého je doporučeno je hrát. Souvisí to s rozvojem schopností člověka/dítěte (počítání, soustředění atp.). Doporučený minimální věk se většinou udává na krabici nebo je v pravidlech hry. Rozsahu věku účastníků přizpůsobím výběr her.

Počet účastníků, organizace

Dle počtu účastnících se hráčů se snažím najít vhodné hermany, kteří budou hry vysvětlovat. Málokdy jezdím sám. Je však možné hry vybrat tak, aby ze začátku hrálo spolu více hráčů, čímž se získá čas, anebo udělat více skupinek, které se spolu prostřídají. Záleží i na tom, zda hráči budou k dispozici najednou nebo se budou trousit. Nastudováním pravidel nám můžete pomoci i Vy jako vedoucí.

Místo, prostory

U her je třeba mít vhodné stoly, aby se vešlo tolik hráčů, kolik je třeba. I tomu lze přizpůsobit výběr her. Deskové a karetní hry si moc nerozumí s venkovními prostory, kde mohou karty ulétnout, žetonky se zašlapat, hry zmoknout atp. Jsou k dispozici i outdoorové hry.

Vaše záměry a preference

Přejete si speciální výběr her, jen určitou skupinu her (např. vyprávěcí) nebo máte jiný záměr? Sem s ním.

Cena

Prozatím je cena smluvní. Zohledněna bude celková náročnost události. Ozvěte se, těším se na Vás!

Uplynulé události (reference)

 • Ve středu 14. srpna vyrazil Deskošnek za mladšími šachisty na příměstský tábor v Hradci Králové. Na vysvětlování jsme byli dva (já a Kateřina), zahrály se zejména hry Tsuro, Diamant, Ostrov, Karak, někteří si stihli zahrát Duchovou a někteří zkoumali japonskou verzi šachu Shogi.

  Díky dobré přípravě a nižšímu počtu účastníků vše probíhalo hladce.

  Děkuji za pozvání, byla to příjemná akce, kterou si rád zopakuji.
 • V sobotu 20. dubna Deskošnek vyjel za staršími šachisty na krajský přebor v Hradci Králové a měl naloženo opravdu přehršle her. Na vysvětlování jsme byli dva (já a Honza), zahrály se zejména hry Tsuro, Hanabi, japonské Shogi, Quarto a Digit, menší děti zabavil Dobble. Na rozestavený Splendor se nedostalo.

  Díky dobré přípravě a nižšímu počtu účastníků vše probíhalo hladce. Příště stačí vzít her méně.

  Děkuji za pozvání, byla to příjemná akce, kterou si rád zopakuji.
 • V pátek 19. dubna se Deskošnek rozjel za mladšími šachisty na krajský přebor v Havlovicích a měl naloženo opravdu přehršle her. Na vysvětlování jsme byli dva (já a Kateřina), zahrály se zejména hry Karak, Malé Velké Galaxie, Duchová ve skříni, Výbušné lektvary a japonské Shogi a další.

  Protože jsme nechali účastníky vybírat, co chtějí zahrát, vybrali si na začátek náročnější hry, u kterých trvalo delší dobu vysvětlení, a kvůli tomu jiní příliš čekali. Účastníci se také díky programu trousili, což bylo trochu problematické u sestavování stolů. Příště musíme program více naplánovat a lépe vybrat hry. I přes tyto nasbírané zkušenosti se účastníci dobře bavili.

  Děkuji za pozvání, byla to příjemná akce, kterou si rád zopakuji.
 • V sobotu 18. července navštívil Deskošnek se svými deskovkami tábor na Pavlátově louce v Novém Městě nad Mětují. Pečlivě ze své sbírky vybral přes 25 her, které šly snadněji vysvětlit a odpovídaly věku dětí. Dle možností si mohl každý zkusit, co chtěl.

  Populární byly zejména Pictomania, Ostrov, Dixit, Dobble, Labyrint, Labyrint Mini, Carcassonne, Activity, Zeus na útěku a Niagara (nejtěžší z her).

  Úvod byl obtížný, protože na vysvětlování jsme byli 3 (já, Kateřina a vedoucí Jana), ale dětí bylo přes 40. Chvíli to dalo, ale nakonec všichni hráli jako diví. Hraní přerušila jen večeře, po které hraní ještě chvilku, do táboráku, pokračovalo. U táboráku jsem přešel z deskovek na kytaru.

  Děkuji za pozvání, byla to příjemná akce s deskovkami, kterou si rád zopakuji.