O mně

„Rád mezi vás šířím deskové a karetní hry, protože myslím, že je to dobrý způsob trávení času, který je společenský, zábavný a lze u něj odpočívat stejně jako přemýšlet, taktizovat, kreslit či prožívat dobrodružství.“

Deskoš.cz

Stručně

Jméno:Ing. Karel Ulman
Věk:35 let
Povolání:Java vývojář (IT)
Záliby:hry, hudba, programování, přátelé
Bydliště:Náchod
IČ:87427605
Email:karelik@seznam.cz
Kontaktní formulář:
Sociální sítě Deskoš.cz:
Sociální sítě osobní:
Kolik jsem hrál her:293

Příběh

Ahoj, jmenuji se Karel Ulman a už od mládí miluji rébusy, hlavolamy a hlavně deskové hry. Jako dítě jem hrál s rodiči karty, Kloboučku hop, šachy, dámu, pak už Automobilový závod, Kamionem po Evropě, Zajíc a ježek a třeba i raritku Stavíme Stalinův pomník.

Školou bylo moje hraní na dlouho umlčeno, ale ve skutečnosti jen čekalo na svůj čas. Probudilo se s karetkou BANG!, kterou jsme začali hrát po čajovnách i občerstveních. Od BANG!u už byla krátká cesta k dalším moderním deskovým hrám.

Hrát, zkoušet deskové hry, ukazovat je dalším, točit o nich videa, to všechno jsem chtěl dělat. Nejen kvůli svému zaměstnání programátora jsem však nemohl najít dost času. Když Deskofobie uspořádala soutěž 100 000, rozhodl jsem se, že se zúčastním. Ve videu jsem seznámil diváky s mou srdcovou hrou Tikal a zrecenzoval ji. Obsadil jsem nádherné 2. místo a od známých i kolegů sklidil spoustu chvály, což mě utvrdilo, že mám pokračovat. Toto video můžete vidět v Deskošově tvorbě.

Postupně jsem začal jezdit na pravidelná hraní do Planety her v Hradci Králové, kde se scházela skvělá parta lidí. Deskofobie o této pobočce dokonce natočila video. Tato pobočka byla bohužel zrušena, tak se hraní přesunulo do prostor nově vzniklé neziskové organizace Deskoviště. V Hradci dále vznikla deskoherní kavárna District 5, klub deskových her Hex a hraje se i v dalších městech. Je super být u všeho tohoto rozkvětu.

Deskoš.cz je pokračováním mých aktivit kolem deskových a karetních her, které něco mohou přinést i vám.
Přeji příjemné čtení článků, sledování videí a hlavně spoustu fajn spoluhráčů, se kterými můžeš strávit báječný čas u deskovek.