Katalog her

Revolver Nové

Klask 4

Varianta magnetické hry Klask pro 4 hráče, kteří hrají všichni proti sobě případně v týmech 2 na 2.

Kombo Afrika

Hra v maličké krabičce s kartičkami zvířat, které chcete zkombinovat tak, abyste získali body hned a nakonec vznikla i co nejhodnotnější spojitá řada, kombo.

Labyrinth 3D

Variace klasického Labyrintu s 3D efektem různě vysokých věží, které hledání cesty k předmětům v bludišti ozvláštní.

Stolní curling

Dětský curling na stůl.

Trabantem napříč kontinenty

Párty hra velkého trabantího cirkusu Dana Přibáně, kde je úkolem procestovat svět a natočit o tom co nejlepší film.

Bobří klan

Decrypto

Párty hra se slovy, kde se střídáte v napovědě tak, aby spoluhráči vždycky uhádli správnou kombinaci, ale soupeři i přes své informace ji nebyli schopni odposlechnout.

Kdo to byl?

Dětská hra, kde je třeba obhájit svého mazlíčka, že právě on neudělal to kulaté smradlavé, však to znáte. Kdo se zjistí, že to nakonec udělal?

Medvěd Wrr: Karetní hra

Dětská hra na motivy stejnojmenné knížky od českých autorů. Hráči se snaží jako první získat po jedné části knihařského stroje ze čtyř různých knih. Používat budou karty s postavami z knihy, škodit jim budou proradní piráti.

Sabotér: Ztracené doly

Modernější krabicová verze léty ověřeného Sabotéra. Párty hra se skrytými rolemi, kde soupeří dvě party trpaslíků o drahokamy.

The Mind

Kooperativní hra, kde je třeba se naladit na své spoluhráče, aby skupina zahrála své karty ve správném pořadí.

V pasti

Zábavná týmová párty hra se slovy. Vypravěč má za úkol napovědět slovo spoluhráčům a tým soupeřů proti němu nalíčil pasti (slova), která nesmí použít. On však neví, která to jsou. Další zábavu poskytují kletby, které ovlivňují vypravěče.

Únikovka: Loupež v Benátkách

Kooperativní karetní hra, na motivy únikových her. Sám nebo s partou přátel budete řešit hlavolamy, rébusy aj. a budete závodit s neúprosným časem.

Azul

Hra, ve které hráči soupeří o keramické díky do své mozaiky, aby co nejlépe zkrášlili palác. Hráči musí chytře taktizovat, aby získali ty, které nejlépe obodují a které jim nespadnou na zem.

Karak + rozšíření
 • Karak: Regent

Dětská hra českých autorů, kde hráči představují fantasy hrdiny, kteří se vydali hledat poklady do jeskyně. Postupně ji odkrývají a budou bojovat s nestvůrami a vylepšovat se. Nakonec porazí i draka.

Krycí jména Duet

Kooperativní varianta párty hry Krycí jména pro dva hráče. Hráči se dívají na 25 karet slov představující osoby, mezi nimiž mají své agenty. Hráči využívají oboustranné karty klíče a střídají se v nápovědách s cílem kontaktovat agenty včas.

Quartino

Abstraktní hra českého autora, kde se máte zbavit svých kartiček dříve než soupeři. To uděláte vytvořením správné sestavy barev na společném plánu jako na kartičce, jenže na to musíte jít chytře, protože soupeři chtějí sestavy jiné.

Rivalové + rozšíření
 • Rivalové: Nebezpečné okruhy

Závodní a sázecí hra v jednom na motivy závodů formulí, předělávka úspěšné Top Race.

Troll

Vtipná karetní hra s troly, kteří loví podivná zvířátka. Trolové různých hráčů se podílí na lovu, chtějí přežít a jen pro sebe urvat cenné jídlo a trofeje.

Vadí? Nevadí!

Dětská hra, která seznamuje s mezilidskými rozdíly a učí vzájemné toleranci.

Únikovka: Závod s časem

Kooperativní karetní hra, na motivy únikových her. Sám nebo s partou přátel budete řešit hlavolamy, rébusy aj. a budete závodit s neúprosným časem.

Doba kamenná junior

Dětská varianta hry Doba kamenná. Při čtení pravidel se děti nenuceně dozví i pár informací o době kamenné. Při hraní se snaží získat suroviny pro stavbu chýší. Sehraje roli náhoda, paměť a chytrost. Kdo první postaví třetí chýši, vyhrává.

Hra o trůny: Pobočník krále

Hra s kartičkami postav rodů Hry o Trůny, o které budete usilovat, abyste se stali pobočníkem krále. Je třeba být mazaný a pečlivě plánovat.

Kingdomino

Malá přístupná hra, kde sestavujete své království tak, aby bylo co nejhodnotnější. Ke svému hradu přikládáte dílky terénu podobné dílkům domina.

Mars 2049

Moštárna

Na drátě

Dětská hra, kde sbíráte různobarevné ptáčky sedící na drátě a chcete mít od každé barvy celou sadu. Ve hře procvičíte paměť a uvažování.

Sushi Go Party

Šťastný candát

Boží zboží

Karetní hra, kde je pokoušení štěstí spojeno s ekonomikou. Začnete hezky sám od výroby uhlí v milíři a na konci můžete mít tovaryše a klidně péci chleba, mít hodnotnou koželužnu či řeznictví.

Cacao

Strategická hra s dílky s tématem objevování pralesa, kde se nachází kakaové boby, tržiště, voda, chrámy atp. Kdo využije bohatství pralesa nejlépe, vyhrává.

Game of Trains

Karetní hra s futuristickým vlakem a vagónky, které potřebujete seřadit za vlak opačně než jste je dostali. Musíte taktizovat, správně zařazovat karty, využívat efektů a mít i trochu štěstí.

Krycí jména

Slavná týmová párty hra se slovními asociacemi od českého autora. Vypravěč má napovědět slovem a číslem svému týmu agenty, které kontaktovat. Agenty představují slova, která vidí všichni. Pokud nikdo nekontaktuje vraha, vyhrává tým, kterému se to podaří dříve.

Malé velké galaxie

Vesmírná kostkově strategická hra, kde budete rozšiřovat své impérium, přistávat na planetách, ekonomicky či diplomaticky usilovat o jejich kolonizaci atd. Kdo první dosáhne 21 bodů, vyhrává.

Pevnost

Malá karetní hra, kde vyhrává ten, kdo má rychleji postaveno hodnotnější opevnění. Pomůže Vám dobrá paměť, štěstí i trocha taktiky. Hra je vhodná pro děti a má hezké ilustrace.

Starfighter
 • Zatím pouze v angličtině.

Vesmírný souboj pro dva, ve kterém hráči vykládají karty s efekty, které kombinují tak, aby soupeři uštědřili zásahy a sami se jim zvládli ubránit.

Ve víru věků

Malá karetní dvojkovka s 16 kartami, kde je cílem vybudovat během tří kol hodnotnější království než Váš soupeř.

Veverčáci

Dětská hra, kde veveřáci musí objevit cestičku k oříškům, aby neměli v zimě hlad. Klíčem je zapamatování.

Výbušné lektvary

Hra s kartonovým pořadačem na kuličky, které představují ingredience na přípravu lektvarů. Každý lektvar má svůj unikátní efekt a kdo zvládne nejlépe získávat ingredience, dokončovat lektvary a využívat jejich efektů, vyhrává.

Aruba: Battle Race

Cut the Rope

Jednoduchá dětská karetní hra s motivem populárního Om Noma ze stejnojmenných her na mobilních zařízeních. Ve hře se snažíte zbavit svého balíčku karet rychleji než soupeři. Používáte u toho karty z ruky a odkládací balíčky.

Dao

Five Tribes + 3 rozšíření
 • Five Tribes: Dhenim
 • Five Tribes: The Artisans of Naqala
 • Five Tribes: Thieves of Naqala
 • Zatím pouze v angličtině.

Větší strategická hra z prostředí dálného východu, kde se potkáte s džiny, obchodníky, vrahy, velbloudy, vezíry, fakíry atd. Vítězné body lze získat různým způsobem, takže mozkové závity rozhodně potrápíte.

Klask

Akční zábavná hra podobná fotbálku. Hráči posouvají magnet pod herní deskou a tím hrají hráčem na herní desce a snaží se dát gól, poslat kuličku, do soupeřovy prohlubně, případně donutit soupeře, aby se na něj nalepili dva magnetičtí zloději.

Limes

Mangrovia

Mozkovna Logic 1

Přemýšlivé karty s různorodými rébusy, jejichž řešení uvidíte pomocí pěkné animace v aplikaci mobilního telefonu nebo v klíči na jedné z karet.

Mozkovna Logic 2

Přemýšlivé karty s různorodými rébusy, jejichž řešení uvidíte pomocí pěkné animace v aplikaci mobilního telefonu nebo v klíči na jedné z karet.

Panovník

Patchwork

Strategická hra pro dva, kdy hráči přišívají na svou deku kusy látky vypadající jako tetrisové dílky a platí za ně originálním platidlem - knoflíky. Kdo zvládne nejlépe pošít svou deku a zbyde mu nejvíce knoflíků, vyhrává.

Sabotér duel

Karetní dvojková varianta hry Sabotér.

Safari bar

Hra o zvířátkách, která se tlačí do baru. Při tom samozřejmě vznikají konflikty. Který hráč dovede propašovat svých zvířátek nejvíc?

Samurai Spirit

Kooperativní hra, kde jde o to uchránit vesnici před nájezdníky. Každý hráč představuje samuraje, který má unikátní bojové schopnosti a dovede se proměnit ve zvíře. Jen výborné využívání všech možností obrany zajistí přežití vesničanů.

Sheriff of Nottingham + rozšíření
 • Sheriff of Nottingham: Merry Men
 • Zatím pouze v angličtině.

Zábavná blafovací párty hra Šerif z Nottinghamu, kde každé kolo je jeden šerif a ostatní obchodníci, kteří dováží zboží do města. Spolu s povoleným zbožím mohou i pašovat kontraband. Odhadne šerif správně, komu kouknout na zoubek?

Splendor

Karetní hra s žetony představujícími drahokamy. Je třeba vytvořit si plán, které karty získat, abyste mohli získat další cennější a později tak můžete získat i přízeň vladaře.

Superšpion

Zábavná párty hra se skrytými rolemi, ve které je jeden špion a zbytek hráčů má dané prostředí, ve kterém mají hrát svou roli. Špion usiluje o to, zjistit prostředí, hráči odhalit špiona. Prostředkem k tomu jsou otázky a odpovědi.

Zamki szalonego króla Ludwika

Polská verze hry Zámky šíleného krále Ludvíka s jedinečnými ilustracemi. Hra, kde si budujete místnosti vysněného zámku. Pro zisk vítězných bodů je třeba vhodně kombinovat chodby, místnosti mezi sebou a brát ohled na cenu.

CV

Cappuccino

Taktická hra, kde si hráči zabírají ozdobné kelímky a kdo jich má na konci nejvyšší sloupec, vyhrává.

Caverna: Sedláci z jeskyní

Nástupce klasické hry Agricola. Zhostíte se trpasličí rodiny a budete si obstarávat suroviny, pěstovat plodiny, chovat zvířata, razit do jeskyně další místnosti, chodit na dobrodružné výpravy, množit a zocelovat se a samozřejmě dobývat cenné rubíny.

Lewis & Clark: Cesta na severozápad

Strategická hra, kde se posunete do roku 1803 a prožijete expedici přes Severní Ameriku. Budete muset hospodařit se surovinami, vybírat a pečlivě využívat členy expedice a pomoci indiánů. Kdo první dosáhne Tichého oceánu vyhrává.

Malacca

Mascarade

Zábavná párty hra se skrytými rolemi, kde nevycházíte z údivu, kdo je kdo.

Origin: Počátek lidstva

Strategická hra o osídlování světa, kde figurky různých vlastností představují kmeny, které se po světě šíří. Plníte cíle na kartičkách, rozvíjíte technologii, šíříte se skrz úžiny a za to všechno dostáváte body.

Rialto

Podívejte se do Benátek a zkuste chytře ovládnout město. Hra je strategická, kartami řízená.

Sushi Go!

Párty hra, která vzpomíná na typické japonské občerstvení. Hráči si posílají karty a vykládají je před sebe s cílem z nich získat co nejvíce vítězných bodů.

Vzhůru do podzemí

Blafovací párty hra, kde hráči tvoří hrdinovi dobrodružství v podzemí. Někteří mu přidají nestvůru, se kterou se bude muset utkat, jiní mu uberou vybavení, ale někdo s ním nakonec bude muset vyrazit.

Šílenej prófa

Aristoocrazy

Bláznivě vtipná strategická hra, kde rozšiřujete svoje území pomocí boje nebo sňatků. Potřebujete protějšky se správnými vlastnostmi, aby se vám narodili noví chytří vladaři.

Bullenparty

Variace na karetní hru 6 bere!

Duchová v koupelně

Zábavná postřehová hra, kde je úkolem chňapnout správný předmět podle karty, která je otočena. Jde kombiovat s Duchem.

Gobbit

Grabolo

Postřehová hra.

Milostný dopis

Malá karetní hra s příběhem o doručení zprávy princezně. Během hry se postupně hráči vyřazují až jeden vyhraje, případně rozhodnou na konci hodnotnější karty.

Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově

Velká kooperativní hra, kde prožijete scénářové příběhy. Každý hráč hraje za jinou postavu. Budete prozkoumávat ostrov, stěhovat tábor, obstarávat dřevo, jídlo, stavět přístřešek, vynalézat atd.

Tea time

Jednoduchá taktická hra s plánováním, kde sbíráte dílky s postavičkami z Alenky v říši divů, které můžou být v rámu, anebo bez něj. Na konci se počty obodují.

Černé historky: Zločin a sex

50 karet krimi hádanek dotýkajících se sexu, kdy jeden hráč je vypravěč příběhu a druhý se doptává zjišťovacími otázkami, aby hádance přišel na kloub.

Chocoly

Malá taktická hra, kde každý hráč má svůj druh čokolády a snaží se s ním ovládnout herní prostor. Hraje se i do výšky. Vyhraje bílá, hořká nebo mléčná?

Kronika panství

Strategická hra, kde je použit efekt umírání a umisťování členů vlastní rodiny do kroniky panství.

Královské rošády

Taktická karetní hra, kde každý hráč má stejné karty, ale přichází mu jinak na ruku. Postupně se efekty těchto karet pobijí u kartiček s vítěznými body.

Osadníci z Katanu: Rychlá karetní hra

Karetní verze hry Osadníci z Katanu, kde si užijete obchodování, stavby vesnic a měst, jak jste zvyklí.

Pictomania

Párty hra, která využívá kreslení a rychlosti. Úkolem každého je ztvárnit jeho námět a uhodnout správně, co ztvárnili protihráči. Komu se to povede nejlépe a nejrychleji, vyhrává.

Takenoko

Rodinná hra s pandou a zahradníkem, kde musíte vážit, kdy hrát za koho, abyste splnili co nejvíce úkolů na kartičkách.

Taťuldo, nezlob se

Sada dvou jednoduchých kostkových her s motivy Hurvínek ve filmu 3D.

Túry můry

Zábavná párty karetní hra, ve které se podvádí. Hráči se mají zbavit karet. Poctivý způsob je klasické vynášení, nepoctivý si každý vymýšlí sám. Jeden hráč je Strážným broukem a chce nepoctivce přistihnout při činu, aby mu svůj úděl předal.

Zeměplocha: Ankh Morpork

Hra ve světě Pratchettovy Zeměplochy se skrytými rolemi. Na herním plánu se rozprostírá město Ankh-Morpork a hráči kartami z ruky ovlivňují dění v něm a snaží se dosáhnout cíle, který mají svou rolí určen.

11 bere!

Variace na karetní hru 6 bere!

7 Wonders

Rychlá strategická karetní hra, ve které si budujete říši, obchodujete, válčíte atd., ale trvá jen 15 minut!

Antigua

Duch + rozšíření
 • Duchová v koupelně

Zábavná postřehová hra, kde úkolem je chňapnout správný předmět podle karty, která je otočena. Jde kombinovat s Duchovou v koupelně.

Duch

Zábavná postřehová hra, kde úkolem je chňapnout správný předmět podle karty, která je otočena. Jde kombinovat s Duchovou v koupelně.

Hanabi

Karetní kooperativní hra, kde hráči své karty drží od sebe ven. Hráči si navzájem radí, co zahrát a co zahodit, aby společně uspořádali co nejlepší ohňostroj.

Sobek

Strategická karetní hra, kde hráči ztvárňují obchodníky se surovinami na stavbu faraonova chrámu. Musí vážit, kdy nechat zboží po Nilu plynout a kdy si pomoct korupcí, což se ale nemusí vyplatit. Kdo dodá nejhodnotnější suroviny, vyhrává.

6 bere! Junior

Dětská verze hry 6 bere! s farmou a zvířátky.

Bílé historky

50 strašidelných hádanek na kartách, kdy jeden hráč je vypravěč příběhu a druhý se doptává zjišťovacími otázkami, aby hádance přišel na kloub.

Dobble

Legenda postřehových her, kde každé dvě kartičky mají společný právě jeden symbol. Ten potřebujete co nejrychleji najít.

Hexeto

Hezky barevná a jednoduchá rodinná hra, kde hledáte to nejlepší místo, kam položit právě otočený hex. Podle toho, jak barevně pasuje, dostanete přidělené body.

Jaipur

Obchodní dvojkovka.

Mamma Mia Plus

Karetní hra, kde tématem je pečení pizzy. Hra se bude točit kolem oliv, žampionů, ananasu, salámu a paprik a kdo je první spotřebuje na svou pizzu. Pamatovák pomůže.

Myši v čokoládě

Jednoduchá karetní hra se surovinami na výrobu čokoládu, kde hráči sestavují co nejvýhodnější sady karet a hodnotí je, přičemž se snaží využít pomocníků, aby si přilepšili.

Slovní jízda

Týmová hra se slovy, kdy týmy soupeří o souhlásky. V týmu vymýšlí slovo, které odpovídá tématu z kartičky a přetáhne na jejich stranu souhlásky, které chtějí. Když některý tým vysune z plánu osmou souhlásku, vyhrává.

Tobago

Hledání pokladu na ostrově trochu naruby. Hráči hrají z ruky karty stop k jednotlivým pokladům na ostrově, čímž zpřesňují jejich polohu až je možné je vyzvednout. Některé jsou však prokleté. Kdo ukořistí nejvíce mincí?

Údolí králů

Hráči spolu soupeří o co největší podíl na stavbě egyptských staveb, splavují Nil, řídí své pracovní čety a získávají tak vítězné body. Kdo bude největší stavitel?

BANG! + 5 rozšíření
 • BANG! Fistful
 • BANG! Město duchů
 • BANG! Divoký západ
 • Bang! Údolí stínů
 • Bang! Ozbrojení a nebezpeční

Klasická karetní hra se skrytými rolemi, kde figuruje šerif, banditi, ochránci šerifa a odpadlík. O přestřelky rozhodně nebude nouze. Vyhrají ochránci zákona, banditi nebo odpadlík?

Dixit + 2 rozšíření
 • Dixit 2
 • Dixit Odyssea

Asociační hra s mnohoznačnými kartami, kde chcete, aby někdo vaši nápovědu uhodl a někdo ne.

Doba kamenná

Faraonova kletba

Dětská hra s postavičkami Walt Disney a 3D herním plánem.

Formula D

Závodní klasika, u které rozhoduje míra hráčova riskování a štěstí. Zhostí se formule a odstartuje do okruhu v Monaku. Zařazuje rychlostní stupně, aby správně projel záludné zatáčky. Kdo protne cílovou pásku jako první?

Ghost Stories

Kooperativní hra, kde hráči chrání ztvárňují taoisty chránící vesnici před zlými duchy. Nakonec přijde silnější Wu-Feng, kterého pokud hráči vymýtí včas, vyhrají. Úkol to však bude nelehký.

Kámen, zbraně, papír

Taktická hra Vlaadi Chvátila, kterou nejen vytvořil, ale i ilustroval. Jde o bitvu šlechticů, kteří se snaží urvat pro sebe suroviny pro stavbu svého hradu. Hra je zábavná a zajímavá, protože využívá jako soubojový mechanismus střižbu.

Zapadákov

Hra o půtkách na divokém západě. Hráči vybavují své bandity a snovají plány na přepadení vlaku, dostavníku banky, zachraňují kumpány z vězení, ale mají i spory mezi sebou. Kdo zvládne úspěšně přepadnou centrální banku a získá největší jmění? Hra používá zajímavý prvek házení na terč.

Agricola + rozšíření
 • Agricola: Rozšíření

Strategická farmářská klasika, hráči ovládají své členy rodiny a řídí chod hospodářství. Někdy je třeba jít pro dřevo, ovce, stavět ploty, sít obilí, sklízet atp., aby se rodina uživila. Na konci hry se hodnotí téměř vše, co hráč vlastní.

Cabo da Roca

Chicago poker

Galaxy Trucker

Hráči staví v časovém limitu vesmírnou loď z vesmírného smetí, se kterou se pak vydají na dobrodružství, které ji prověří. Kdo zvládne přežít drsné podmínky a dovézt cenný náklad?

Marrakech

Příjemně jednoduchá hra s koberečky a jedním Assamem, kde si užijete od každého něco. Budete pokoušet štěstí, taktizovat i házet kostkou.

Théby

Hra o archeologii, kde se hráči snaží během třech let nastudovat vědomosti, nastřádat vybavení, provést vykopávky a najít historické cennosti, které pak mohou vystavovat. Kdo nejlépe využije čas a proslaví se?

Švábí salát

Jednoduchá zábavná hra s kartičkami, na kterých je salát, květák, rajče a paprika. Vaším úkolem je zbavit se svých karet tak, že otočíte vrchní a v ideálním případě jen rychle řeknete, co na ní je. Ale ne vždy to bude takhle jednoduché. Někdy musíte rychle a správně lhát.

Buccaneer

Mám to

Hra o vymýšlení slov, kde zadání určí kartička a kostky. Kdo první vymyslí slovo, zastaví ostatní hráče, slovo prozradí, zkontroluje se a podle toho získá body. Takto se zahraje 25 kartiček a hráč s nejvíce body vyhrává.

Pilíře země

Poštovní kurýr

Herní klasika, kde budujete historickou poštovní společnost strategickým tvořením cest a spojováním měst.

Qwirkle

Jednoduchá abstraktní hra, kde hrají roli dílky se symboly v různých barvách, které se pokládají k sobě podobně jako ve hře Scrabble. Čím lepší kombinaci položíte, tím více z ní máte bodů.

Zeus na útěku

Jednoduchá karetní hra, kde se hráči přetahují o sošku Dia, kterého získají pomocí karty božstva nebo pokud je Olymp (odhazovací balíček) dělitelný 10.

Diamant

Zábavná hra, kde se hráči vydají do jeskyně, aby nahrabali co nejvíce diamantů. Zisk si však žádá risk, protože v jeskyni je také plno nástrah a ziskuchtivých dobrodruhů mnoho. Kdo zvládne pokoušet štěstí tak akorát a získá nejvíce diamantů?

Duplik

Rychlá zábavná kreslící párty hra, kde jeden dává zadání obrázku a ostatní kreslí. Po uplynutí času se vyhodnotí, jak dobře vypravěč zadával a ostatní kreslili.

Fjorde

Taktická dvojkovka, kde nejdříve hráči připravují společnou mapu, aby se na ní následně rozšiřovali. Kdo má na konci větší území, vyhrává.

Manila

Přístavní hra, kde se hráči snaží zbohatnout na akciích převáženého zboží. U toho intrikují, které budou plnit funkce a dělají si chutě na vlivnou pozici šéfa přístavu. Štěstí lodí při plavbě je ztvárněno kostkami, doplují do Manily úspěšně, anebo ztroskotají či si na nich smlsnou piráti?

Rat Hot

Dvojkovka, kde hráči rovnají zboží ve skladu tak, aby právě to jejich bylo pohromadě. Občas sklad navštíví myšky, kterých je třeba se zbavit, aby pro hráče neskončily katastrofou.

Střelené kachny

Bláznivá karetní párty hra, kde hráči představují lovce kachen na rybníce. Své kachny mají za úkol uchránit a cizí střílet. Na čí kachnu vystřelíte první?

Ticket to Ride: Europe

Vláčková klasika známá také jako Jízdenky, prosím! Ve hře hráči spojují města železnicí, aby splnili své karty cílů a měli co nejdelší spoj skrze Evropu.

Einfach Genial

Starší vydání hry Kaleidoskop.

Infarkt

Vtipná párty hra o životních průšvizích. Každý hráč má svého člověka a desku jeho zdravotního stavu. Během života se mu dějí různé (většinou ošklivé) události a hráč volí, jak se se zátěží vyrovnat. Skvělým prvkem hry je zvaní sousedů na párty, přičemž hostitel vybírá, co hosté budou jít, pít či kouřit. Bude to zdravé nebo jim po tom bude trochu špatně?

Niagara + rozšíření
 • Niagara: The Spirits of Niagara

Hráči se zhostí kanoí a bojují proti proměnlivému proudu Niagary, aby naložili cenné diamanty. Zvládnete zabírat správnou silou nebo vás vodopád strhne?

Sabotér + rozšíření
 • Sabotér rozšíření

Klasická zábavná párty hra, kde jedna parta trpaslíků kope cestičku k pokladu a druhá (sabotéři) to jen dělá, ale ve skutečnosti k pokladu nechce dojít. Role jsou však skryté.

Sole Mio

Submarine

Tsuro

Rychlá hra, kde hráči osedlají svého draka a pomocí kartiček ho mají udržet na herním plánu co nejdéle. Prostor však časem zhoustne, kdo zůstane jako poslední?

Abalone Quattro

Abstraktní hra s kuličkami na šestihranném plánu. Úkolem hráče je vystrkat soupeřovy kuličky ven z hrací plochy a věřte, že u toho potrápíte mozkové závity.

Coloretto

Hra s barevnými kartami a řadami, kde ideálně chcete mít od dvou barev co nejvíce karet a ostatní barvy nemít vůbec. Jenže takhle to nefunguje, barvy přicházejí náhodně a tak se musíte přizpůsobovat. Kdo to zvládne nejlépe a bude mít nejvíce bodů?

Eketorp

Hra o soubojích vikingů mezi sebou. Hráči se snaží vybudovat co nejlepší opevnění, ale také pořádají výpravy proti pevnostem cizím. Někdy se dokonce tlupy útočících vikingů pobijí ještě před napadením pevnosti. Kdo to zvládne vytaktizovat nejlépe?

DaVinci code

Deduktivní hra, kdy hráči mají každý svůj tajný kód, který se snaží chránit a zároveň vhodným hádáním odhalit kód soupeřů.

Pirate's Cove

Munchkin

Velmi vtipná karetní hra, kde hráči zkoumají podzemí, vybavují se pro boj s nestvůrami a chtějí dosáhnout desáté úrovně svého hrdiny. Při boji mají možnost spolupracovat mezi sebou, ale také podle zradit a přidat do boje nestvůru. Je možné, že budete muset utéct nebo se vám stane ošklivá věc.

Carcassonne

Strategická klasika, kde hráči staví společný plán a snaží se zabodovat uzavíráním cest, měst, klášterů či z polí. Kde být a kde ne, ke komu se vetřít či ho dokonce přebít? To musíte vymyslet vy.

Carcassonne: Lovci a sběrači

Varianta klasiky Carcassonne, někdy také nazývané zelené. Prostředí je více pravěké, princip je lehce obměněn. Pokládáte figurky do lesů, řek a na louky. Máte také k dispozici chýši.

Cartagena

Herní klasika, kde piráti prchají z pevnosti Cartagena. Každý hráč má svou tlupu pirátů, kterou se snaží prosmýknout přes piráty protihráčů. Kdo první dostane svou celou svou tlupu do lodi, odpluje a vyhraje. Vyžaduje to však správnou taktiku.

Citadela + rozšíření
 • Citadela Temná země

Klasická karetní hra se skrytými rolemi, které se ale každé kolo mění. Intriky tak neberou konce. Hráčům jde o to získat zlaťáky na stavbu budou co nejhodnotnější citadely. To však není jednoduché, protože zde úřadují i zloděj, mordýř či žoldnéř.

Labyrinth Mini

Odpočinková mini hra inspirovaná hrou Labyrinth, kde hráči mají v ruce kartičky s chodbami a přikládají je tak, aby si jiné kartičky mohli odebrat jako vítězné body.

River dragons

Sedmiměstí

Mamma Mia + rozšíření
 • Sole Mio

Mamma Mia

Karetní hra o pečení pizzy. Hráči společně skládají do pece suroviny, které si musí zapamatovat a v pravý čas přidat i zakázku na upečení pizzy. Budou už suroviny k dispozici nebo ne a zbydou tam pro někoho jiného?

Space walk

Taktická hra s vesmírnými lodičkami, které plují vesmírem, různě se seskupují a zase rozdělují a sem tam nějaká spadne do černé díry. Zvládnete zařídit, aby to byly spíš lodě soupeřů?

Tikal

Strategická hra o objevování chrámů a pokladů Mayu z pralesa. Každý hráč má tým archeologů, kterým koordinuje pohyb a akce. Čas od času přijde bodovací kolo, kdy je dobré u všech chrámů mít většinu. Jenže jak to docílit, když některý chrám je zatraceně daleko?

Fazole

Obchodovací hra, kde hráči mají svá políčka, do kterých si sází různé druhy fazolů. Musí plánovat a obchodovat mezi sebou, aby mohli políčko sklidit a získali za něj cenné fazolary. Kdo bude nejzdatnější obchodník?

Jambo

Dvojková hra, kde obchodujete ve stánku se zbožím, abyste vydělali a snažíte se využít pomocníků a zvířat, abyste získali víc než soupeř.

Das GROSSE und das kleine A

Mölkky

Vikingská týmová hra, kde tým boduje shazováním kolíků s čísly a snaží se dosáhnout přesně padesáti bodů dříve než tým soupeřů.

Top Race

6 bere!

Klasická rychlá karetní hra, kde hráči vybírají karty tak, aby přidali kartu do řady, ale karta nebyla šestá, protože šestá bere celou řadu a karty znamenají záporné body.

6 bere! Jubilejní edice

Novější verze klasické rychlé karetní hry, kde hráči vybírají karty tak, aby přidali kartu do řady, ale karta nebyla šestá, protože šestá bere celou řadu a karty znamenají záporné body.

Království

Strategická hra, kde hráči společně tvoří království a rozhodují se kde budou mít své hrady, které jim zajišťují body. Jenže bohužel někdy to jsou body záporné. Kdo nakonec vydělá nejvíce?

Bylo, nebylo

Vyprávěcí hra s kartami, kde se hráči snaží vyprávěním příběhu zbavit svých karet a nasměrovat příběh ke svému konci. Jiní hráči mohou v rámci pravidel vyprávění přerušit a navázat na něj.

Velká Pardubická

Retro závodní hra na motivy slavné Velké Pardubické.

Quarto

Strategická hra pro dva, kde se hráči snaží položit figuru tak, aby měla celá řada společný znak. Jak to ale docílit, když vám figurku podává soupeř?

Akce X

Retro klasika, kde se detektivové snaží doběhnout tajemného pana X v ulicích města, přičemž stopy jim přináší lístky veřejné dopravy. Čas od času se pan X někde objeví, aby ho dalším tahem opět pohltil stín města. Dopadnou ho detektivové?

Automobilová soutěž

Retro hra, kde si zazávodíte v rallye. Pohyb vozu je řízen kostkou. Cestou budete plnit rychlostní a časové zkoušky a budete doufat, že nebudete mít poruchu.

Hrady

Stavíme Stalinův pomník

Vtipná verze hry Monopoly od Ivana Mládka, kde se ocitnete v době minulé a můžete se stát krajským tajemníkem, konfidentem StB, můžete vlastnit ROH, Vilu na Hanspaulce atd. Svůj výdělek budete proměňovat na kameny Stalinova pomníku. Ale pozor, můžete i skončit ve vězení či na mizině.

Inkognito

Digit

Malá hra s 5 dřívky a kartami, která rozvíjí prostorovou představivost. Cílem je se zbavit karet s tvary dřívek tím, že tvar sestavíte, můžete však ve svém tahu pohnout jen jedním dřívkem. Kdo to zvládne první?

Kamionem po Evropě

Česká retro hra, která vychází ze světové hry Auf Achse (On the Road), ve které se stanete kamioňáky, zcestujete Evropu a snad i vyděláte nějaké peníze.

Labyrinth

Pravidlově přístupná hra, kdy hráči v labyrintu, který každé kolo přesouvá své chodby, mají jako první najít své předměty a vrátit se na výchozí pozici.

Ostrov + 3 rozšíření
 • Ostrov: Minirozšíření obří krakatice
 • Ostrov: Minirozšíření pro 5 - 6 hráčů
 • Ostrov: Minirozsireni Delfíni a kostky nestvůr

Škodící hra, při které se hráči snaží z potápějícího ostrova zachránit své trosečníky, ale zároveň hrají za ostrov a zdejší příšery, které mají škodolibý hlad.

Svatoušek

Teufels-Dreieck

Německá verze hry Bermuda Triangle, kde převážíte na lodičkách suroviny a modlíte se, aby Vás nepotkala bouře a Vaše lodě záhadně nezmizely.

Zajíc a ježek

Zajímavá závodní hra, kde hraje roli pořadí hráčů během hry. Používá mrkve jako platidlo a jméno hry je odvozeno od toho, že je třeba vážit, kdy se hýbat rozvážně jako ježek či rychle jako zajíc.

Roulette Fortuna

Klasická ruleta, kde hráči pokouší své štěstí sázením žetonů na herní desku. O tom, kdo vyhrává rozhoduje kulička.

Shogi

Tradiční japonské šachy s evropskými symboly.

Člověče, nezlob se

Světoznámé kostkové vyhazovací retro, kde se závodí, kdo bude dříve v domečku.

Football

Retro fotbal s hráči na pérku.

Kriss Kross

Slovní hra, napodobenina hry Scrabble. Skládáte slova z písmen a ty bodujete podle umístění na hracím plánu.

Kubb

Týmová hra údajně z dob Vikingů. Ve hře se hází dřevěným kolíkem na dřevěné kvádry na soupeřově polovině. Čím více jich strefíte, tím lépe. Pokud budete přesní a mít štěstí, na konci sestřelíte ve středu umístěného krále a vyhrajete.

Privatizace

Vtipná hra Ivana Mládka, která ilustruje vydělávání peněz v tzv. krysím závodě než se rozhodnete jmění investovat a privatizovat ve středu hracího plánu. Co získáte ve však trochu ve hvězdách.

Velká světová rallye

Jednoduchá dětská kostková hra, kde ztvárňujete cestovatele cestující po místech celého světa.

Wir sammeln Pilze

Malovaná hra, pro milovníky hub.